Kopshti Im

Edukatorja pozitive me COVID-19, një tjetër çerdhe në Tiranë drejt mbylljes

Edukatorja pozitive me COVID-19, një tjetër çerdhe në Tiranë drejt mbylljes

Autoritetet shëndetësore në Tiranë bëjnë me dije se një tjetër çerdhe është drejt mbylljes për shkak të koronavirusit, pasi një
Read More
Edukatorja del pozitive me COVID, mbyllet çerdhja nr. 16 në ish-Bllok

Edukatorja del pozitive me COVID, mbyllet çerdhja nr. 16 në ish-Bllok

Një çerdhe në Tiranë është mbyllur pasi një nga edukatoret ka rezultuar me CoVid-19. Sipas burimeve bëhet me dije se
Read More
Nuk përmbush kushtet e sigurisë anti-COVID, mbyllet kopshti

Nuk përmbush kushtet e sigurisë anti-COVID, mbyllet kopshti

*Foto ilustruese Kur ka kaluar vetëm  një ditë nga hapja zyrtare e kopshteve, ka nisur mbyllja e tyre sepse nuk përmbushin
Read More
Nis regjistrimi në çerdhet e Tiranës për sezonin 2020-2021, publikohen datat dhe dokumentet e aplikimit

Nis regjistrimi në çerdhet e Tiranës për sezonin 2020-2021, publikohen datat dhe dokumentet e aplikimit

Bashkia e Tiranës njofton datat se kur do të bëhet regjistrimi në çerdhet e kryeqytetit. Duke filluar nga data 22
Read More
Sondazhi TFL: Hapja e kopshteve, 58% e prindërve “i kthehen” punës

Sondazhi TFL: Hapja e kopshteve, 58% e prindërve “i kthehen” punës

Gjatë tri muajve të fundit, kur vendi u përfshi nga pandemia COVID-19, gjithçka u ndal dhe të gjithëve na u
Read More
A munden kopshtet të zbatojnë protokollet e sigurisë?

A munden kopshtet të zbatojnë protokollet e sigurisë?

Denisa Canameti Me 1 qershor do të hapen çerdhet dhe kopshtet. Ky vendim është bërë me dije nga Ministrja e Shëndetësisë
Read More
Manastirliu: Hapen kopshtet dhe çerdhet me 1 Qershor, protokollet e sigurisë duhet të zbatohen rreptësisht

Manastirliu: Hapen kopshtet dhe çerdhet me 1 Qershor, protokollet e sigurisë duhet të zbatohen rreptësisht

“Strategjia e rihapjes do të vijojë sipas fazave që komiteti teknik i ekspertëve ka miratuar.  Do të vijojmë me hapjen
Read More
Publikohet udhëzuesi: Rregullat e reja që duhet të zbatohen në kopshte/çerdhe në 1 qershor

Publikohet udhëzuesi: Rregullat e reja që duhet të zbatohen në kopshte/çerdhe në 1 qershor

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar udhëzuesin për masat që duhet të ndërmarrin institucionet e kopshteve dhe çerdheve
Read More