Infektohet me COVID-19 edukatorja dhe 10 punonjëse shfaqin simptoma, mbyllet kopshti

Kopshti publik në Peqin është mbyllur, pasi edukatorja është infektuar me COVID-19.

“Panorama” mëson se edhe 10 punonjëse kanë shfaqur simptoma të virusit, por ende nuk u ka dalë përgjigja e tamponit.

Sot në të gjithë vendin u testuan pozitivë 302 persona, ndërsa në rrethin e Elbasanit ishin të infektuar nëntë persona.

Fatkeqësisht betejën me virusin e humbën tre pacientë, ndërsa u shëruan 54 qytetarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *